14 listopada 2014

#3 Przyjaciel ♥

..mając przyjaciela, nie żyje się już tylko dla siebie ale także dla NIEGO..
Lecz gdy nasz znajomy.. kiedyś zwany "przyjacielem" okazuje się podłym wilkiem załamuje nam się świat.. ale czy zawsze wina jest tylko po jednej stronie ???.. A co jeśli nasz przyjaciel nie chce być odbierany za "złego wilka, bez serca".. co wtedy ??..
 Sądzę że trzeba porozmawiać z nim o wszystkim co nas gryzie (względem TEJ danej osoby) i z cierpliwością wysłuchać co ta osoba ma nam do powiedzenia.. ale na tym nie koniec.. to dopiero początek...

W dzisiejszych czasach rzadko kiedy zdarzają się osoby osamotnione, bez żadnego przyjaciela.. bez żadnej kochającej duszy obok siebie..
PRZYJACIEL jest to jeden z najważniejszych czynników w prawidłowym rozwoju człowieka. Dzięki TEJ WAŻNEJ dla nas osobie, stajemy się bardziej otwarci do świata, uczymy się kochać bliźniego jak i wyrażać swoje opinie na dane temat.. to chyba w tym wszystkim jest najważniejsze.. mając PRZYJACIELA wiemy, że w każdej chwili (każdego dnia o każdej godzinie) możemy: *przyjść, *zadzwonić.. itp.
On nas wysłucha, nie będzie narzekał (np. że oderwaliśmy go od ulubionego programy telewizyjnego) oraz będzie starał się jakoś pomóc lub zaradzić tej sytuacji..

Dlatego też świetnie jest mieć takiego PRAWDZIWEGO przyjaciela ♥


  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz