23 grudnia 2014

#14 "Wesołych Świąt :) !"

..święta to bardzo ważny czas..
.. kiedyś (bardzo dawno temu) w Betlejem narodził się syn boży o imieniu Jezus.. wszyscy chcieli oddać mu pokłon.. dużo ludzi składało bożemu dzieciątku dary i prosili o cud.. 
.. jeden zaś człowiek (na świecie) był nie pocieszony, narodzinami małego Jezuska.. na imię miał Herod.. był on okropnym człowiekiem.. starał się pozbyć dziecka za wszelki sposób.. zorganizował on nawet wielką rzeź niewiniątek (mordował niemowlaki), tylko dlatego, że bał się iż dzieciątko Jezus zajmie jego miejsce na tronie.. (po narodzeniu Jezusa chodziły pogłoski, że będzie on królem nad królami)...
..dlatego też święta są tak ważne dla chrześcijan .. niekiedy można powiedzieć, że Boże Narodzenie to tradycja rodzinna.. gdyż co roku odbywa się to samo (rok w rok).. począwszy od ubierania choinki skończywszy na 12potrawach..
..święta to czas radości, miłości, spokoju, spotkania z krewnymi, dawania i dostawania prezentów, pomagania uboższym i słabszym..
..aby oddać cześć temu świętu, stroimy domy/mieszkania.. (wieszamy lampki, ubieramy choinkę, stawiamy aniołki, bałwanki, renifery..)
..bożonarodzeniowe ozdoby powinny podkreślać wyjątkowość tych dni, wprowadzać odrobinę blasku, piękna i oczywiście cieszyć oczy i umilać ten wyjątkowy czas..
..podczas wieczerzy wigilijnej nie może zabraknąć ciała Chrystusa (opłatku), sianka (pod obrusem), dodatkowego przykrycia (dla zagubionego nieznajomego), barszczu z uszkami, karpia (w różnych postaciach).. są to najważniejsze rzeczy, które muszą znajdować się tego wieczoru..
..a więc..
 Życzę Wszystkim Wesołych Świąt Bożego Narodzenia ♥ !!!
  


2 komentarze: