15 stycznia 2015

#18 ..Jesteśmy tylko ludzmi..


..w całym wszech świecie, uznawani jesteśmy za istoty wszech wiedzące, które mogą wszystko...lecz jesteśmy tylko ludźmi..
Na istnienie ludzi jest wiele teorii, pochodzenie od istot człekokształtnych lub stworzenie przez Boga.. ja osobiście wierze, ze stworzył nas Bóg, na swoje podobieństwo..

..to prawda ludzie potrafią bardzo dużo uczynić.. ale nie zawsze robią to dobrze.. dlatego, jest taki ktoś kto kieruje nami w całym wszech świecie..

..wierzę także, że nasze uczynki po jakimś czasie do nas wracają.. te dobre jak i złe..
..jedni nazywają to po prostu karma, inni przeczuciem..
..jeśli nawet popełnimy jakiś błąd, musimy zmierzyć się z nimi ~ bo nigdy nie zdołamy od nich uciec..
..dlatego, kiedy np. powiemy koleżance/koledze coś niemiłego (w nerwach) musimy zmierzyć się z tym problemem ~ oczywiście jeśli nam na tym zależy.. ~ a jeśli nie, nie musimy się zmuszać.. choć czasem warto ;) ..

..gdy nie osiągniemy jakiegoś sukcesu np. w konkursie plastycznym, owszem na początku będzie nam przykro ale tak naprawdę nie powinniśmy się przejmować takimi błahostkami.. ponieważ jesteśmy tylko ludźmi i popełniamy różnorakie błędy..

..i co najważniejsze ~ nie powinniśmy nikogo oceniać po wyglądzie, rasie czy narodowości..
..jest to najgorsze, co człowiek może zrobić drugiej osobie..

..wiem, że nie powinniśmy się zmieniać pod kątem kogoś innego, tylko być sobą.. ale w bezpośrednim byciu swoją osobą, powinniśmy tysiąc razy pomyśleć aby uchronić się od podejmowania pochopnych decyzji ;)..
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz