7 stycznia 2015

#17 .."Zaskakująca" Pora Roku....jak zwykle zima nas zaskakuje..

..jeszcze niedawno narzekaliśmy na brak śniegu i chcieliśmy mieć ten biały puch, "tu i teraz".. Jednak gdy leży dłuższą chwilę.. Można usłyszeć narzekanie ludzi w różnym wieku ;) .. choć, dzieciom śnieg nie doskwiera, wręcz przeciwnie..

..uwielbiają rzucać się śnieżkami, tarzać się, zjeżdżać na sankach, nartach, jabłuszku, robić aniołki na śniegu czy jeździć na łyżwach..
..co prawda większość z nas uwielbia bawić się na śniegu, wracając do zabaw z dzieciństwa, typu bitwa na śnieżki ;) itp.

..ale nie zapominajmy, że na dworze już nie jest tak ciepło, jak jeszcze kilka miesięcy temu.. chcąc nie chcąc trzeba zakładać na siebie więcej warstw ubrań (najlepiej na cebulkę ;) )..
..co prawda nie zawsze jest to wygodne ale da się wytrzymać.. wychodząc z domu, ubranie się ciepło, zajmuje więcej czasu niż latem..
..można by powiedzieć, że więcej czasu zajmuje ubranie się, niż spędzony czas na mrozie ;) ..
..najlepiej po powrocie z długiego zimowego spaceru, położyć się pod koc, z kubkiem gorącej herbaty/kawy/czekolady aby rozgrzać organizm od środka..

..minusowe temperatury odpowiadają za wiele chorób, tych mniej groźnych i bardziej..
 ..zatkany nos, katar, ból głowy.. Brzmi znajomo??
..wydaje mi się, że tak..

.. A więc, nie należy lekceważyć tegorocznej zimy..
.. a jeśli nie chcecie być chorzy ubierajcie się stosownie oraz stosujcie tran lub inne leki odpornościowe, które wzmacniają organizm ;) ..

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz