27 maja 2015

#31 "Mój książe na białym koniu..."


Witajcie Kochani !


Bardzo często można usłyszeć o kobiecych wyobrażeniach idealnego mężczyzny. Ideałem jest na przykład wysoki brunet o niebieskich oczach, niski blondyn o brązowych oczach lub jeszcze inny. Wydaje mi się, że te wzorce biorą się od osób które są dla nas bardzo ważne lub są naszymi krewnymi. Dla kobiet, będą to osobniki płci męskiej, a dla mężczyzn płci żeńskiej lub jeszcze inaczej.. Wydaje mi się, że posiadanie takiego ideału jest potrzebne, dzięki niemu wiemy mniej więcej z jaką osobą chcielibyśmy w przyszłości się związać. Jednak nie powinniśmy kierować się krok w krok swoimi wyobrażeniami, bo czasami mogą nas one zawieść, poza tym na świecie nie ma ideałów, a próby ich odnalezienia są zbędne i zazwyczaj kończą się fiaskiem.
Każda kobieta ma w głowie swój wyimaginowany ideał, który jest perfekcyjny z każdej strony.. nie ma żadnej wady.. ma same zalety! Brzmi znajomo?
 Zazwyczaj są to jakieś sławne osoby, które przyczyniły się jakoś dla świata. Ja osobiście nie posiadam tak dokładnej wizji idealnego mężczyzny. W moim przypadku wydaje mi się, że to nawet dobrze, ponieważ ja jestem marzycielką. Która nie często myśli realistycznie.. Więc gdybym jeszcze na dodatek posiadała taki wzorzec ideału, byłabym niespełnioną marzycielką w realistycznym świecie.. Czekałabym na ten ideał.. I zapewne bym się nie doczekała ;) !
Dlatego też cieszę się, że tak nie jest.
Informacja do wszystkich kobiet, które czekają na księcia na białym koniu... koń zdechł, a książę idzie pieszo..
A teraz tak zupełnie poważnie, nie warto czekać na kogoś kto nie istnieje. Przez takie zaślepienie ideałem, możemy nie zauważyć kogoś ważnego.. kogoś kto w pewnym sensie przypomina takiego księcia z bajki. Dlatego starajmy się być realistkami, z optymistycznym myśleniem na przyszłość. Takie podejście naprawdę upraszcza wiele spraw ;)
Wrzucam również kilka zdjęć, które zrobiłam niedawno będąc na spacerze z przyjaciółką.

~Biegnąca Wilczyca~

4 komentarze:

  1. Najbardziej podoba mi się tekst że koń zdechł a książę idzie pieszo;))))
    Buziaki;)

    OdpowiedzUsuń